Arca ACAR /

                                   Türkiye’nin alanında en iyi eğitici eğitmenlerindendir.

Uluslararası alanda ülkemizi “eğitmen” kimliği ile temsil eden yegâne kişidir. Türkiye’nin alanında en iyi eğitici eğitmenlerindendir. Uluslararası alanda ülkemizi “eğitmen” kimliği ile temsil eden yegâne kişidir. Arca Acar mesleğe henüz anne kucağındayken başladı dersek abartmış olmayız. Kuaför kökenli bir ailenin içinde büyümüş ve içindeki kâşif ruhunu daha çok genç yaşta fark etmiş ve sadece bulunduğu noktadan hedeflerine ulaşılmayacağını anlamıştı. Her idealist ve cesur insanların yaptığı gibi o da kabuğundan çıkıp, kendini geliştirecek olan bu yolculuk için ilk adımlarını atmaya başladı.

2004 yılında Dünyaca ünlü Toni & Guy salonlarının Etiler şubesinde stilist olarak görevine başladı. Toni & Guy’da çizdiği başarılı performans, kısa bir süre sonra Toni & Guy Akademi’de eğitmen olmasını sağladı. 2006 yılına kadar vardering (değerlendirme) kursunu ve eğitmenlik eğitimini tamamlayıp, Art Direktör olmaya hak kazandı. Londra’daki merkez Toni & Guy Akademide ileri düzey kesim ve renklendirme eğitimlerini tamamlayıp, 2009 yılı sonuna kadar Toni & Guy Akademi’de eğitmenlik görevine devam etti.

2012 – 2014 yıllarında Geometrik ve bilimsel yöntemlerle kesim, renklendirme ve şekillendirme tekniklerini geliştiren Amerikan eğitim sistemi Pivot Point bünyesinde eğitmenlik eğitimini tamamlayıp 3 yıl boyunca Wella ve Sebastian markalarının uluslararası eğitmenliğini yaptı.

Bir kâşif asla limana kalıcı olarak demir atmaz. Yolculuk devam etmek zorundadır. 2020 yılında başlatmış olduğu dijital platformlardaki eğitim videoları uluslararası işletmelerin de dikkatini çekerek satın alınmaya başlanmıştır. 2021 yılında Arca Acar tarafından hazırlanan ve modaya yön verecek olan koleksiyonlar uluslararası platformlarda paylaşılmaya devam edecektir.

Türk kuaförlerinin başarı hikayesinde bir öncü ve ilham kaynağı olan Arca Acar, ilk günkü heyecanı ve gelişmeye devam etme arzusundan hiçbir taviz vermeden yoluna devam etmektedir.